Olemegi siin siis juba 11 paeva vastu pidanud ja ka esimese palga saanud:), mille eest soetasime endale lapakad, siuksed tillukesed, aceri one omad, 8,9", Reenal sinine mul valge...nyyd oleks vaja leida tasuta wireless kusagilt yles..kahjuks ei loe minu fotokakaart pilte arvutisse ja Reenal on yhelt kaardilt kadunud 3500 pilti (sulatasime selle yles kaardilugejas, kui pyydsime Reena fotokakaarti sinna sisse lykata:( nii et kadusid on ka meie teel, oleme vaga onnetud:() Homme siis esimene veebruar ja peagi saame tahistada oma 3 kuulist araolekut eestist.
Kallistame koiki!
pühapäev, 1. veebruar 2009
26.jaanuar
Palju onne Mari papsile!!!
Head austraalia paeva koigile! Kahjuks meil toopaev Reenaga ja ka 3 kohalikku vanapapit aeti hommikul kell 6 yles, kuna aasia rahval vaba paev, aga keegi peab ju ka tood tegema. Sel paeval proovisime ara ka litside korjamise, selle sama oksakaaride moodi asjandusega siis pidi suur kobar jaama selle asjanduse kylge ning see tuli siis kastini toimetada, algus oli ikka suht keeruline, et mis pidi see kobar sinna ikkagi kylge jaab, aga paeva teiseks pooleks olime juba suht nobedad selles:) Vanapapid opetasid ka meid et milliseid just sealt puu otsast siis naksata, see too mulle ei meeldinud kohe yldse:(
Head austraalia paeva koigile! Kahjuks meil toopaev Reenaga ja ka 3 kohalikku vanapapit aeti hommikul kell 6 yles, kuna aasia rahval vaba paev, aga keegi peab ju ka tood tegema. Sel paeval proovisime ara ka litside korjamise, selle sama oksakaaride moodi asjandusega siis pidi suur kobar jaama selle asjanduse kylge ning see tuli siis kastini toimetada, algus oli ikka suht keeruline, et mis pidi see kobar sinna ikkagi kylge jaab, aga paeva teiseks pooleks olime juba suht nobedad selles:) Vanapapid opetasid ka meid et milliseid just sealt puu otsast siis naksata, see too mulle ei meeldinud kohe yldse:(
25.jaanuar
Palju onne Reena emmele!!
Tegime hommikukohvi ja kaisime kohalikus kirikus missal oma patte lunastamas:) ja seadsime end tagasi Mareeba peale, kylastasime Josephine koske, sealt edasi Miriwinni peale, sealt Babinda (Babinda boulders-ujusime kristallselges karastavas vees), siis Healesi vaateplatvorm (kaanuline magitee sinna (millegiparast Reena juba suht sageli haigutas-tal ju kipub sellise teega uni peale tulema:)), kauni vaatega magede peale (mida kahjuks ka fotokaamera ei suuda jaadvustada), magist teed vallutades kujutasime ette kuidas voiks poosast valja tulla kangurupoiss kikilips ees ja emu preili valgete sokkidega nende vahel austraalia lipp ja nad voiksid meile ilusti poseerida seal:) aga kahjuks pole veel fotokaamera ette nad looduses meil jaanud...Cathedral Fig Tree (500a vana puu, Reena kahtlustas et huvitav kes on kindlaks selle teinud, et see just 500a vana puu on:)), edasi Yungaburra kyla (maailma parandi nimistus), siis taas tuntud Atherton ja tagasi rahulikku kodulinna Mareebasse (mis kohalikust lehest lugedes ei tundugi nii rahulik, laupaeval oli yks kinnipeetav pogenenud ja aastas koige rohkem just Mareebas jatavad inimesed oma raha kasiinodesse), tegime taas aasia toidu ja votsime olled ligi ning pimedas saabusime oma villasse. Homme taas 0630 aratus ja mangode korjamine.
Tegime hommikukohvi ja kaisime kohalikus kirikus missal oma patte lunastamas:) ja seadsime end tagasi Mareeba peale, kylastasime Josephine koske, sealt edasi Miriwinni peale, sealt Babinda (Babinda boulders-ujusime kristallselges karastavas vees), siis Healesi vaateplatvorm (kaanuline magitee sinna (millegiparast Reena juba suht sageli haigutas-tal ju kipub sellise teega uni peale tulema:)), kauni vaatega magede peale (mida kahjuks ka fotokaamera ei suuda jaadvustada), magist teed vallutades kujutasime ette kuidas voiks poosast valja tulla kangurupoiss kikilips ees ja emu preili valgete sokkidega nende vahel austraalia lipp ja nad voiksid meile ilusti poseerida seal:) aga kahjuks pole veel fotokaamera ette nad looduses meil jaanud...Cathedral Fig Tree (500a vana puu, Reena kahtlustas et huvitav kes on kindlaks selle teinud, et see just 500a vana puu on:)), edasi Yungaburra kyla (maailma parandi nimistus), siis taas tuntud Atherton ja tagasi rahulikku kodulinna Mareebasse (mis kohalikust lehest lugedes ei tundugi nii rahulik, laupaeval oli yks kinnipeetav pogenenud ja aastas koige rohkem just Mareebas jatavad inimesed oma raha kasiinodesse), tegime taas aasia toidu ja votsime olled ligi ning pimedas saabusime oma villasse. Homme taas 0630 aratus ja mangode korjamine.
24.jaanuar
Laupaev ja kell 0630 aratus, korjasime mangosid, poisid oksakaaridega pika varre otsas siis loikavad need puu otsast maha ja meie siis korjame need ambrisse ja kallame autos olevatesse kastidesse. Seltskond siin kirju, rahvast on Koreast, Taiwanist, Taist, vanamehed Itaaliast kes siia kolinud 30 aastat tagasi, need lahedad vanad, meie neile igatahes meeldime:) ja ka moni kohalik. Aasia rahval esmaspaeval Hiina kalendri jargi uus aasta ja nad lahevad kuskile seda tahistama nii et pyhapaev vaba. Esmaspaeval taas kell 7 aratus ja nende samade mangode pakkimine siis. Tegimegi vaid 1,5tundi tood ja meie nadalavahetus vois alata, tegime omale pesupaeva et kasida endalt ja juba seljas madanevatelt riietelt mustus maha ja siis kruiisima, sest mis see rendiauto ikka niisama seisab 55 audi oopaev hoovis. Otsustasimegi siis tutvuda Cairnsi ymbrusega, soitsime labi Athertoni, Ravenshoesse (tuuleparki nagime), sealt Millaa Millaa (Milla Milla, Zillie ja Ellinja kosed) peale ja oo veetsime Innisfaili nimelises linnas vaikses paadisadamas, linna jube vaikne laupaev kohta, yksikud inimesed vaid, jube imelik tundus. Ohtusoogiks votsime kaas aasia kiirsoogi kohast nuudlid, kyll maitsesid haad, ja juurde kaks olut VB (750ml, 4,8%, 4,40audi-sellest on saanud meie lemmik olu:P). Oo veetsime taas autos, onneks saime uksed lahti jatta, imekombel polnud vee aares saaski see ohtu ega muid satikaid, aga ikkagi ole jube palav. Mina magasin tagaistmel (no miks peavad need jalad nii pikad olema, voi tegelikult voiks ju auto pool meetrit laiem olla:)), Reena tudus esipingil ja tundis end vaga hasti, sest ta tooli peal tudumisega harjunud:) Oosel miski aeg lasti meie autosse valgust ja hyyti midagi, see oli..politsei...kysis kust me oleme ja palus vaid autouksed sulgeda kuna keegi voib meie asju varastada, ja oligi koik..motlesime kyll et kas meid viiakse nyyd kaasa voi palutakse siit lahkuda..aga ju siis olime neile lihtsalt oma lahtiste autoustega silma jaanud, et nad tulid vaatama mis toimub..peale seda magasime rahulikku und edasi kella 9ni :) Kella 5 paiku laksid mehed merele oma paatidega meie vaesed turistid poonasime autos:)
23.jaanuar
Toopaev algas kell 8, toimus plastkastide ladustamine kondeinerist autokastidesse ja kohapeal siis nende pesu, suht masendav too, ykshaaval tuli koik kastid ja nende kaaned ara puhastada (need eelmisel aastal kasutatud kaaned, mis siis voeti taas kasutusse). Aga me ikkagi ei virise:)
Reedeti on siin palgapaev, meie veel polnud ara teeninud...aga see eest jargmine reede:) loodetavasti...?!
Reedeti on siin palgapaev, meie veel polnud ara teeninud...aga see eest jargmine reede:) loodetavasti...?!
22.jaanuar
Hommikul kell 6 algas siis toopaev mangode korjamisega, korjatakse nii rohelisi kui kollaseid, ja need pidid ainukesed seda sorti mangod olema siin piirkonnas, mida siis peremees kasvatab..
Louna on kella 12-13ni ja igayks peab siis oma ninaesise eest hoolt kandma...no suitsupausid 2 tykki toopaevas a' 15-20 mintsa pakutakse kypsist ja omaniku kulul ka kohv ja tee.. tooajast arvestatakse maha vaid lounapaus ja siin arvestatakse veerandtunni tapsusega tooaeg, esimesel toopaeval tuli siis tunde kokku 6 1/4 :) peale lounat oli taas litside kastide vedamine ja kaanetamine, arvasime et voime ka eestis kaanetamis firma avada:) Tootundideks kogunes 10tundi, oi kui vasitav..
Louna on kella 12-13ni ja igayks peab siis oma ninaesise eest hoolt kandma...no suitsupausid 2 tykki toopaevas a' 15-20 mintsa pakutakse kypsist ja omaniku kulul ka kohv ja tee.. tooajast arvestatakse maha vaid lounapaus ja siin arvestatakse veerandtunni tapsusega tooaeg, esimesel toopaeval tuli siis tunde kokku 6 1/4 :) peale lounat oli taas litside kastide vedamine ja kaanetamine, arvasime et voime ka eestis kaanetamis firma avada:) Tootundideks kogunes 10tundi, oi kui vasitav..
21.jaanuar
Hommikul tegime kaunid pildid jahisadamast ja pesime oma nagu murukastmis voolikust tuleva veega ja lootsime edasi siis soita Cape Tribulationi poole, sest olime arvestanud et voib olla alles uue nadala alul meile helistatakse ja akitse vajatakse meid, ise muidugi arvasime et helistame reedel, ja tuletame end meelde, et kaks tydrikut eestimaalt tahaks jubedalt tood teha:) Ja siis…!!??
Oligi kone telefonile, saime aru et see oli farmomanik John Magro, kes helistas aga kahjuks Reena telefoni aku sai tyhjaks:( siis lipsasime ruttu sadama poole kus kohvik ja panime telefoni laadima ja helistasime Johnile tagasi, telefonile vastas tema kaasa Lyanne, et meid oodatakse kohe toole-juhhuuu!!! See tundus taitsa uskumatu..lubasime 1,5tunniga kohal olla, ja autole haaled sisse ja taas Mareeba poole…vaated sel paeval ookeni aares olid uskumatud kuna valjas saras paike..aga mis teha jaab jargmiseks korraks…kuna tooots ootas ju…teel olles juba John helistas et kas me oleme eksinud, et kaua meil laheb..ja siis me kohal olimegi ja kohe pandi meid toole, litside kaste tassima, nende lehtede kaste tyhjendama ja 8,5kiloseid kaste kaanetama..toojuhised katte antud vois esimene toopaev alata kangurude maal. Muidugi ei tulnud me selle peale et kindaid kysida ja kaed olid kohe rakkus sellest kastide vedamisest…meie toopaev algas kell 10 ja loppes 1730. Lootsime et oleme oma proovipaeva edukalt labinud ja et meid vajatakse ka jargmine paev. Ja laks onneks… OLIMEGI KA JARGMINE PAEV OODATUD!!!:)
Elamisekohaks saime garaazi, kus perepoeg hoiab oma kahte romuralli autot, anti kaks madratsit ja moskiitovork ja voisime oma magamisaseme sisse seada garaazi porandale..olemas on kylmkapp ja veekeetja ja oolambike ja saateks undab nurgas veepump, mis iga mingi intervalli tagant teeb jubedat myrinat, aga kuna jube vasinud oleme ohtuti siis see ei segagi, kuigi tavaliselt mind hairib iga pisiasi ka kylmkapi undamine, aga vasimus teeb oma:) Perepoeg samas kaib siin paeval keevitamas ja saagimas, selline siis meie haarber, aga me ei virise:)
Muidugi suutis moni saask end ikkagi selle vorgu alla sebida ja need igasugu haaled mis siin oosel on..suht raske oo...
Oligi kone telefonile, saime aru et see oli farmomanik John Magro, kes helistas aga kahjuks Reena telefoni aku sai tyhjaks:( siis lipsasime ruttu sadama poole kus kohvik ja panime telefoni laadima ja helistasime Johnile tagasi, telefonile vastas tema kaasa Lyanne, et meid oodatakse kohe toole-juhhuuu!!! See tundus taitsa uskumatu..lubasime 1,5tunniga kohal olla, ja autole haaled sisse ja taas Mareeba poole…vaated sel paeval ookeni aares olid uskumatud kuna valjas saras paike..aga mis teha jaab jargmiseks korraks…kuna tooots ootas ju…teel olles juba John helistas et kas me oleme eksinud, et kaua meil laheb..ja siis me kohal olimegi ja kohe pandi meid toole, litside kaste tassima, nende lehtede kaste tyhjendama ja 8,5kiloseid kaste kaanetama..toojuhised katte antud vois esimene toopaev alata kangurude maal. Muidugi ei tulnud me selle peale et kindaid kysida ja kaed olid kohe rakkus sellest kastide vedamisest…meie toopaev algas kell 10 ja loppes 1730. Lootsime et oleme oma proovipaeva edukalt labinud ja et meid vajatakse ka jargmine paev. Ja laks onneks… OLIMEGI KA JARGMINE PAEV OODATUD!!!:)
Elamisekohaks saime garaazi, kus perepoeg hoiab oma kahte romuralli autot, anti kaks madratsit ja moskiitovork ja voisime oma magamisaseme sisse seada garaazi porandale..olemas on kylmkapp ja veekeetja ja oolambike ja saateks undab nurgas veepump, mis iga mingi intervalli tagant teeb jubedat myrinat, aga kuna jube vasinud oleme ohtuti siis see ei segagi, kuigi tavaliselt mind hairib iga pisiasi ka kylmkapi undamine, aga vasimus teeb oma:) Perepoeg samas kaib siin paeval keevitamas ja saagimas, selline siis meie haarber, aga me ei virise:)
Muidugi suutis moni saask end ikkagi selle vorgu alla sebida ja need igasugu haaled mis siin oosel on..suht raske oo...
Tellimine:
Postitused (Atom)