teisipäev, 6. jaanuar 2009

01. jaanuar 2009 - Gili saar

HEAD UUT AASTAT KOIGILE!!! JUHHUUU!!! KALLID JA MUSID!!!
Aasta esimese paevaga tutvusime alles parast lounat:) Istusime vee aares ja kaisime ujumas, jube ilus sinine vesu ja nii puhas, et naed oma varbaid. Kuna meie voorustajad Balilt ei saanud seda mida mida lootsid:) siis laksid nad tagasi Bali saarele, meie pilet oli tagasi ju alles kuupaevaga 4.jaanuar. Samas loodame, et nad ikka nous meid Bali saarel oma motikatega ringi vedama, aga see siis tapustub kui Balil tagasi oleme. See selleks.
Otsustasime Reenaga et teeme siis aarele tiiru peale ja te voite ette kujutada palju reena neid teokarpe ja koralle mere aarest endale igasse taskusse ajas, pohimottelislet ka fotoka kott oli neid tais:) Mina votsin endaga kaasa Gili saarelt koigest 3 karpi, Reena aga terve suure kilekoti taie, loodame, et nendega meid ka Austraaliasse lastakse:) Ah ja, majutuseks saime armas bungalo vaikse terrassiga, vaga super ja seal rodul siis 2009 aasta esimene paev ka loppes.

31. detsember - Gili saar ja vana-aasta ohtu

Joudsime peale pikka vasitavat soitu siis Gili saarele. Saar on nii tilluke, et 2,5tunniga jalutasime Reenaga selle mooda rannajoont ara. Saar on nagu kaheks jagatud, yks siis pubide ja oobimiskohtade pool ja teine surfamiseks lainete parast siis. Kohale joudes tuli valja, et koik oobimiskohad valja myydud, siis esimese oo veetsime ranna aarses vaikses bungalos, mille yks kohalik rasta meile tasuta andis. Kahjuks hakkas ohtul vihma sadama, nii et vesi polvini. Vana-aasta saatsime ara reggae baaris SAMA-SAMA kui rasta patsidega poisid mangisid live muusikat varajaste hommikutundideni. Ansambli nimeks Steven and Coconut treez (vt. http://de.youtube.com/watch?v=gh20qv8IWAo&feature=related)
See oli minu elu koige agedam uue aasta saabumine. Ylilahe!
Ka Judi astus koos ansambliga lavale, mangis kitra kui ka laulis, andekas sell.
Meie jaoks loppes pidu juba kell 0130, sellest reggaetamisest ikka suht vasu:)))

29.-30.detsember - Bali (Kuta)

Alustasime paeva louna paiku, kaisime soomas ja kuna meie hotelli asub ookeanist vaid 500m kaugusel, siis jalutasime sinna mooda rannajoont ja Reena meenutas milline see koik nagi valja 3 aastat tagasi, kui ta esimest korda siin oli - puhas liiv, tyhi rannariba -nyyd hotelle, poode, pubisid tais. Kuna ilm pilves siis paikesevotmist ette ei votnud, palju oli surfareid (Bali nende paradiis, eriti laane rannik veel), aga ega siin Balil muud teha pole kui shopata, pidutseda, surfata - yhesonaga fun!
Kaisime ka malestusmargi juures, mis siis baari asemel, mis 2002a ohku lasti, sellel tanaval asub ka MBarGo, mida plaan kylastada, ning esimesed olled tegime DoubleD-s ja kui ymber ringi joid koik vaikseid Bintange (kohalik olu ja tahendab tahte), siis meie tegime ikka suured, mis neist vaikestest ikka libistada:)
Ohtul laksime valja Deja Vu-sse, kui plaan oli hotelli poole minema hakata, tuli tavest paks vihm alla, mis uputas koik teed ning roomsalt kasikaes Reenaga sammud mooda ookeani aart hotelli poole seadsime, vahva oli!

Kuna eelmine ohtu olime valja vaadanud lyhikesed teksaseelikud:), siis otsustasime minna need ara osta (moni kindlasti nyyd ei jata mainimata, et Mari ja seelikuga:)) Taas jalutasime piki ookeani aart ja nautisime kuidas surfarid lainetega mollasid, lahe...taas pakutakse rannas kogu aeg manikyyri-pedikyyri, massaazi, jube tyytud:( Ilm taas kehv ja kaugelt olid lahenemas ka vihmapilved ja nii tuligi meil yks hetk rannaliivalt pytsi karata ja McDonaldsi alla vihma varju minna ja siin ei sama ju niisama tilk-tolk, vaid ikka korralikult:) Rannas istudes tutvusime yhe kohaliku surfariga, kes tutvustas Reenale yhte kitarristi ja nii me kahe kohaliku tyybiga laua taga yhinesime ja vestlesime (nimedeks Edwin ja Judi), molemad 150cm pikad, tumedad, te voite siis seda kaunist vaatepilti ette kujutada nyyd:) Nad kysisid et mis meil aastavahetusel plaanis ja kuna midagi erilist polnud, siis nad kutsusid meid Gili saarele (Trawangan) uut aastat vastu votma (siit Balilt siis 4 tundi praamiga, 1 tund bussiga ja 30min vaikse paadiga). Olime nous nendega liituma, me muidugi ei teadnud mis neil plaanis on:) aga meie lihtsalt kasutasime neid ara kui kohalikke. Ohtul vedasid nad meid motikatega ringi ja pidutsesime reggae baaris Apache, kus tantsuporandaks liiv, vaga lahe oli ning kuna see koht pandi mingi hetk kinni laksime edasi MBarGo-sse, kus oli palju turiste ja vaga hea musa, seal siis rokkisime kella 5ni hommikul ning kuna buss pidi meid hotelli juurest kell 6 peale votma, siis oli meil tund aega jaanud, et asjad pakkida ja reisiks valmis olla:) Suured seljakotid jatsime hotelli ja samuti tegime check outi kuna plaan tagasi tulla Balile alles 4 jaanuar.

28. detsember - Kuala Lumpur - Bali (Indoneesia)

Hommikul kylastasime Kuala LUmpuri teletorni - Menera ja vaatasime ka paevavalgel yle kaksiktornid ning hiljemalt kell 17ks peame lennujaamas olema, et kell 19 lennuga Balile soita. Votame seljakottidest valja natuke riideid, et pagas ei yletaks 15 kilo (Air Asia lendudel voib pagas olla max 15kilo, meil kummalgil laheneb 20kg-le) ja Kuala Lumpurisse soitmisel juba maksime kumbki 20USD ylekilode eest - roovlid:(
Check in-s oeldi, et tund aega on lend edasi lykatud, see tahendas, et taas oli meil aega passida motetult. Nautisime oma kohvisid kui markasin et millegiparast vaike sagimine meie lennu valjumise varavas, samas mingit marget polnud et Denpasari lend..laksin ja uurisin et miks siuke sagimine juba, ja tuligi valja et see meie lend..hyydsin Reenale et siva nyyd asjad kokku ja jooksuga varava poole. Onneks joudsime ilusti, mis oleks saanud siis kui oleks selle lennu maha maganud:) samas muidugi passisime lennukis suht kaua aega kuna otsiti veel inimesi, kes check in-i olid ara teinud, eks kyll ka meid oleks leitud:) Nyyd 1h50min lendu ja olemegi meie jargmises sihtkohas Balil. Kahjuks lennuilm suht kehv, piisavalt raputas, isegi soogikaru lennuki vahes hetkel ei teeninda:) Vaike hirm tekkis ka mul, Reena korval suht rahulik.
Lennuk maandus onnelikult Denpasar-Bali lennujaamas ja valjas sadas vihma, aga Reena ju raakis mulle, et koik vaga lahe siin ja ilm haa jne:)Taas tuli meil viisa sabas seista ja makstes ara 25USD saades passi kleepeka viisa kohta, olimegi joudnud Indoneesiasse-juhhuuu!! Jaime siis ootama meie bukitud hotellist inimest, kes lubas meili teel, et meile tullakse vastu, aga ei yhtegi silti polnud Reena nimega:( Reena otsis siis koha, kust saaks helistada ja pohimotteliselt polnudki meie bronni hotellis, aga lopuks tuldi meile ikkagi jargi ja kella 2ks oosel oli meil olemas tuba - seekord siis 12USD, kahjuks ilma kraanikausi ja TV-ta, no kyll neil on ikka hotellide sisustus eriline, aga samas kateratiku vahel oli Bali lilleke.

27. detsember - Sihanoukville - Kuala Lumpur (Malaisia)

Asusime siis taas teele hommikul vara, et jouda lennukile, mis meid Malaisiasse viiks. Bussilt saime ilusti Phnom Penhi lennujaama juures maha. Riigist valjumiseks pidime taas oma viimaseid dollareid jagama, seekord siis 25USD. Lennuk soitis 1h45min ja lennukist maha astudes tuli kell tunni vorra edasi lykata nii et Eestiga vahe 6 tundi nyyd. Jatsime oma suured seljakotid lennujaama hoiule ja soitsime bussiga kesklinna ja ohumetrooga laksime vaatama Petronas Twin Towerit ja tegime kohustuslikud pildid:) Vaga lahe on see ikka pimedas. Siis pyydsime endale endale oomaja leida ja suht jubedas hotellis veetsime selle, magasime taas riietes, ei tahtnud end ara maarida:( ning kuna aasta lopp lahenes siis paljud kohad tais bukitud voi hinnad 2 kordsed.

25. -26.detsember Sihanoukville

Joulu esimese pyha veetsime rannas, Reena luges Peep Vainu "Koige tahtsam kysinus" ja tegi markmeid:)
Teisel pyhal voeti eestlaste jaoks 2 paati ja soitsime vaikse saarekese peale, mehed tahtsid kala pyyda ja naised said siis paikest votta. Taevas oli suht pilves aga ma suutsin ikka oma selja jubedalt ara korvetada:( Tagasi teel kaisid veel osad snorgeldamas..eks ka meil tulebs ee yks hetk ara proovida, et nautida seda veealust maailma. Ohtul kujunes siis meie lopuohtu taas lobusaks ja kestis hommikutundideni.
Tervitame Reenaga Priitu:), Otti:), Kristoferi (sorry kui valesti kirjutatud), prillidega poissi ja Jyrgenit, vist maletame nimesid oieti:) Samuti Rened, Helenit, Kristjanit ja koiki teisi eestlasi, kes oma joulud Sihanoukvilles veetsid:)

Joululaupaeva ohtusook

Kell 19 siis oli pikk laud tehtud eestlaste hotelli teisele korrusele, kus me koik kaasmaalased siis kokku saime. Eelroaks oli arbuusi ja kreveti salat, pearoaks ahjukartul, hapukapsas ja sealiha koos poltsamaa sinepi ja madaroikaga:) kahjuks verivorsti polnud, magustoiduks yhe omaniku Rene naise Heleni tehtud kook ja ehtsad piparkoogid:) namma:)
Ohtu loppes taas "ambrite" ja tantsulkaga jargmisel hommikul kell 4:)